Aktualności

NABÓR

DO GRUP: 

* Pływanie Niemowląt

(termin: 28.04.-23.06.2018)

Zgłoszenia sms przyjmujemy do 12.04.2018

Szybki kontakt

502 153 338

 

 


kontakt@aqua-topic.pl

 

Mapka dojazdu

Facebook

Aqua Mama

To forma aerobiku skierowana jest do kobiet w ciąży. Ma na celu zmniejszenie odczuwania dolegliwości ciążowych takich jak np. bóle krzyża czy ryzyko wystąpienia żylaków. Masaż wodny wpływa również na rzadsze występowanie rozstępów skóry. Ponadto, ćwiczenia poprawiają przemianę materii, powodując optymalny przyrost wagi. Spośród wielu form aktywności fizycznej to gimnastyka w wodzie jest najbardziej zalecana dla kobiet w ciąży. Ćwiczenia te nie obciążają kręgosłupa i stawów przynosząc zarazem odprężenie i relaks matce jak i rozwijającemu się dziecku. Zajęcia  przygotowują sprawnościowo kobiety do porodu usprawniając ich układ oddechowy i układ krążenia. Dzięki temu kobieta lepiej toleruje wysiłek w ciąży jak i podczas samego porodu. Zajęcia aqua mama wpływają również na lżejszy połóg i szybszy powrót do formy sprzed ciąży.

    Program ćwiczeń - fitness w wodzie dla kobiet w ciąży (aqua mama) zawiera elementy gimnastyki ogólnorozwojowej, pływania oraz aqua aerobiku. Ponadto, oferujemy w ramach zajęć masaż wodny przy gejzerach lub czas na pływanie. Muzyka towarzysząca ćwiczeniom, z pewnością ukoi zmysły przyszłej mamy i pozwoli całkowicie się jej odprężyć. Aqua aerobik dla ciężarnych daje korzyści nie do przecenienia.

   Należy dodać, że nie każdy basen nadaje się na prowadzenie zajęć w wodzie dla kobiet w ciąży tj. woda nie może być za zimna a jej czystość nie powinna budzić zastrzeżeń. Poza tym, grupy uczestniczek nie powinny być łączone z kobietami nie będącymi w ciąży. My spełniamy wszystkie te warunki.

Zajęcia aqua mama odbywają się na basenie Dziecięcego Szpitala Klinicznego (DSK, ul. Chodźki 2). 

Woda w basenie  nie tylko jest ozonowana, ale jest zawsze ciepła, ma temp.32 – 33 st.C. Basen spełnia wysokie standardy, jest schludny, czysty, po prostu wyjątkowy. 

Na zajęcia przychodzą tylko "kobiety w ciąży", nie ma osób postronnych. Podczas zajęć aerobiku wodnego mamy do dyspozycji cały basen. Możemy zatem ciszyć się intymnością i ćwiczyć w niezwykle przyjaznej i bezstresowej atmosferze...

Warunkiem uczestnictwa w aqua mama  jest aktualne zaświadczenie od lek. ginekologa, mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa.

Aby uczestniczyć w zajęciach w wodzie nie jest wymagana umiejętność pływania.

 

  • Dla grup zorganizowanych ze szkół rodzenia zniżki na karnety 10%. Rabaty obowiazują, jeśli grupy  ,, aqua mama" liczą co najmniej 10 osób.